Jednou vetou

Vládny Fidesz pripravuje k eurovoľbám fóra na 220 miestach krajiny

Maďarský premiér a predseda vládnej strany Fidesz Viktor Orbán

foto: TASR/AP

V májových voľbách do Európskeho parlamentu (EP) ide o veľa, voliči totiž budú rozhodovať o tom, či Európska únia zostane Európou národov - spoločenstvom Európanov, alebo sa stane kontinentom prisťahovalcov. Uviedol to v pondelok v Budapešti komunikačný riaditeľ maďarskej vládnej strany Fidesz Balázs Hidvéghi, ktorý avizoval, že Fidesz pripravuje volebné fóra na takmer 220 miestach celej krajiny.

Podľa komerčnej televízie ATV na týchto podujatiach v nadchádzajúcich týždňoch vystúpi s prejavom vyše 60 vedúcich politikov Fideszu a kandidátov na poslancov EP.

Výlet do Maďarska: Čo sa oplatí vidieť v Budapešti?Bývalý učiteľ cirkevnej školy v Španielsku dostal vyše 20 rokov za zneužívanie

Hidvéghi vyjadril presvedčenie, že v Európe silnie hlas tých, ktorí odmietajú násilné prisťahovalectvo a ktorí vnímajú Európu národov ako hodnotu. „Bojujeme aj za to, aby sa v rámci Európskej ľudovej strany (EPP) podarilo zastaviť sily podporujúce prisťahovalectvo a aby sa európski ľudovci vrátili na cestu kresťanskej demokracie a k uvažovaniu v intenciách národov,“ dodal.

Voľby do EP v Maďarsku vypísal prezident János Áder na nedeľu 26. mája.

Môže vás zaujímať

Juan Carlos I. sa údajne zdržiava v Dominikánskej republike