Jednou vetou

Vládny Fidesz založil protiprisťahovalecký kabinet

Maďarský premiér a predseda vládnej strany Fidesz Viktor Orbán

foto: TASR/AP

Maďarská vládna strana Fidesz založila protiprisťahovalecký kabinet, oznámil vo štvrtok podpredseda Fideszu a predseda nového kabinetu Szilárd Németh v Budapešti po prvom zasadnutí tohto orgánu.

Podľa komerčnej televíznej stanice ATV Németh, ktorý je aj štátnym tajomníkom rezortu obrany, zdôraznil, že „hrozba prisťahovalectva nepominula“.

Súdnej žalobe čelí generálny tajomník biskupskej konferencie

Predseda informoval, že kabinet má 17 členov a že sú to zástupcovia všetkých častí Maďarska. „V Maďarsku pretrváva hrozba, pretože existujú organizácie, ktoré chcú s podporou amerického finančníka Georgea Sorosa realizovať prisťahovaleckú politiku, pričom nedodržiavajú maďarské zákony,“ povedal Németh, podľa ktorého prvým krokom kabinetu bude obrátiť sa na prokuratúru, ktorá by mala vyšetriť avizovanú transformáciu Sorosovej organizácie Migration Aid na politickú stranu, aby sa tak vyhla povinnosti platiť daň.

Poslanci maďarského parlamentu 20. júla schválili novelu daňového zákona a návrh na mimoriadne zdanenie zahraničného financovania podpory prisťahovalectva.

Je Sencov terorista? Podľa Kurova si musia ľudia vybrať, či tomu príbehu uveria

Organizácie sídliace v Maďarsku, ktorých činnosť smeruje k podpore prisťahovalectva, majú v zmysle prijatého zákona zaplatiť 25-percentnú daň zo všetkých zahraničných finančných príspevkov. Príjmy z tejto dane majú slúžiť výhradne na financovanie úloh spojených s ochranou štátnych hraníc.

Môže vás zaujímať

FRANCÚZSKO: Muž zastrelil troch ľudí, postrelil aj seba