Jednou vetou

Vlaky v Madride a Barcelone zastavila pracka opasku v tvare granátu

Ilustračné foto

Foto: Twitter

Pracka opasku v tvare ručného granátu, nájdená v kufri pasažierky vlaku, spôsobila v stredu značné narušenie železničnej dopravy v dvoch veľkých španielskych mestách Madrid a Barcelona. Situácia si vynútila evakuáciu staníc, ale neskôr polícia oznámila, že išlo o falošný poplach. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Nemenovaný predstaviteľ španielskej Národnej polície uviedol, že poplach sa skončil po tom, čo agenti v Madride potvrdili, že podozrivý predmet v kufri pasažierky nepredstavoval žiadne nebezpečenstvo. Žena cestovala vysokorýchlostným vlakom z Barcelony.

„Všetko sa vrátilo do normálu,“ napísala stručne na Twitteri Národná polícia. Vysvetlila, že prerušenie diaľkovej a prímestskej železničnej dopravy na staniciach v španielskom hlavnom meste spôsobil falošný poplach.

Poplachy na španielskych staniciach v Barcelone a Madride boli falošné

Pátranie v metropole Madrid nasledovalo po tom, čo polícia prehľadala vysokorýchlostné vlaky a železničné koľaje v druhom najväčšom meste krajiny, Barcelone. Na tamojšej hlavnej železničnej stanici Sants totiž bezpečnostný skener zaznamenal o 08.00 h SEČ vo vnútri kufra objekt v tvare podobnom možnému výbušnému zariadeniu.

Podľa polície regiónu Katalánsko, ktorá na Twitteri zverejnila fotografiu naskenovaného kufra, sa ukázalo, že predmet je pracka z opaska.

Na stanici v Barcelone evakuovali vlaky, polícia hľadá výbušniny

Spoločnosť ADIF, ktorá má v prevádzke železničnú sieť Španielska a stará sa o bezpečnosť na železničných staniciach, zatiaľ neodpovedala na otázky, prečo dovolila, aby sa podozrivý kufor dostal do vlaku.

Reportér agentúry AP na mieste udalosti v Barcelone videl dlhé rady cestujúcich, čakajúcich na obnovenie dopravy.

Bunka domácich islamských extrémistov zabila vlani v auguste 16 ľudí v Barcelone a v neďalekom pobrežnom letovisku Cambrils, najprv útočila vozidlom a potom nožom. K násiliu sa neskôr prihlásila militantná organizácia Islamský štát (IS).

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia