Jednou vetou

Vo Viersene vraždil zrejme expriateľ tínedžerky, rodák z Bulharska

Ilustračné foto

TASR/AP

Nemecká polícia zadržala v utorok pre dôvodné podozrenie z pondelkového útoku nožom na 15-ročnú tínedžerku v parku v centre mesta Viersen jej niekdajšieho priateľa, 17-ročného rodáka z Bulharska Matyua K.

Mladík, ktorý žije s rodičmi vo Viersene, sa spoločne s právnou zástupkyňou dostavil na políciu. Spoločne so zosnulou dievčinou rumunského pôvodu tvorili pár asi tri roky. Nedávno sa však Iuliana R., známa medzi priateľmi ako Iulia, s Matyuom K. rozišla.

Informovalo o tom internetové vydanie denníka Bild, podľa ktorého sa po Matyuovi K. medzičasom pátralo po celej Európe.

Po vražde tínedžerky žiada Merkelová rýchlejšie azylové konania

Ide o mladíka, ktorý už v minulosti čelil trestným oznámeniam pre obchod s drogami, ublíženie na tele, krádež, poškodenie cudzieho majetku, zneužitie tiesňovej linky, neoprávnené riadenie motorového vozidla či rušenie pokoja.
Pôvodne zadržaného 25-ročného Turka, ktorý v pondelok unikal najskôr policajtom a potom sa sám prihlásil na polícii, v utorok prepustili na slobodu.

Na predmetnom zločine sa totiž nepodieľal a policajnej kontrole sa vyhol v súvislosti s prechovávaním drog. Jeho výzor však náhodou zodpovedal popisu páchateľa, ako ho získala polícia od bezdomovcov, ktorí z parku alarmovali mužov zákona i záchranárov. Dobodaná dievčina však po prevoze do nemocnice skonala.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia