Jednou vetou

Vo Vietname odsúdili Slováka za pohlavný styk s chlapcom

Ilustračné foto

foto: pixabay

Slovák Roman Zmajkovič je prvým, koho vo Vietname odsúdili v súlade s novým zákonom o pedofílii. Na svojom webe o tom informoval denník South China Morning Post.

Slovenského 33-ročného podnikateľa odsúdili v uplynulom týždni na súde v Hanoji „za pohlavný styk s dieťaťom“ na tri roky odňatia slobody. Po odpykaní trestu ho vyhostia na Slovensko. Slovákovi hrozil za tento trestný čin maximálny trest 15 rokov za mrežami.

Zmajkovičovo trestné stíhanie bolo prvým, ktoré sa uskutočnilo na základe nového vietnamského zákona uznávajúceho neheterosexuálny pohlavný styk s dieťaťom za sexuálny trestný čin.
Ako ďalej upozornil denník, spoločnosť BTG Holding, ktorej prezidentom je Zmajkovičov otec, medzičasom prestala vo Vietname pôsobiť.

Clooneyová vyzvala mjanmarskú líderku, aby prepustila väznených novinárov

Zmajkovič pricestoval do Vietnamu v koncom minulého roka na turistické víza. V krajine ostal aj po skončení ich platnosti, uviedla prokuratúra.

Podľa vietnamských médií Zmajkovič chlapcom za pohlavný styk platil. V máji ho zadržali na hotelovej izbe s 13-ročným chlapcom, ktorému neskôr zaplatil odškodné 105 miliónov vietnamských dongov (v prepočte zhruba 3860 eur).

Afganský policajt zastrelil dvoch svojich kolegov

Organizácia Spojených národov (OSN) považuje sexuálne zneužívanie detí vo Vietname za vážny problém. Podľa odhadov je vo Vietname zneužívané každé štvrté dieťa. Ročne však úrady dostanú hlásenie v priemere o 1300 prípadoch.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia