Jednou vetou

Vo Wu-chane už druhý deň hlásia len jeden nový prípad Koronavírusu

Čínsky prezident Xi Jinping hovorí prostredníctvom videozáznamu s pacientmi a zdravotníckymi pracovníkmi v nemocnici Huoshenshan vo Wu-chane v čínskej provincii Hubei v utorok 10. marca 2020

foto: SITA, AP, Xie Huanchi

Celkovo Čína v stredu oznámila, že zaznamenali na jej území 13 nových prípadov respiračného ochorenia COVID-19.

V čínskom meste Wu-chan, pôvodnom epicentre pandémie nového koronavírusu, v utorok aj v stredu evidovali len po jednom prípade nákazy. Zhruba pred mesiacom pritom z mesta, ktoré je naďalej uzavreté, hlásili počas vrcholu pandémie denne tisícky prípadov.

Celkovo Čína v stredu oznámila, že zaznamenali na jej území 13 nových prípadov respiračného ochorenia COVID-19. Všetkých 12 prípadov mimo Wu-chan je podľa ministerstva zdravotníctva dovezených. Tri sú v Pekingu, tri v Šanghaji, jeden v provincii S’-čchuan a päť v Kuang-tung. Všetky osoby, ktoré prídu do Číny zo zahraničia, musia ísť do karantény.

Pandémia nového koronavírusu má už na konte viac ako 198-tisíc nakazených a 7 900 mŕtvych. V Číne evidujú 80 890 prípadov vrátane 3 237 úmrtí. Ochorenie COVID-19 má u väčšiny ľudí mierne alebo stredne ťažké príznaky, no u starších ľudí alebo osôb s inými zdravotnými problémami môže mať vážny priebeh. Viac ako 81-tisíc ľudí po celom svete sa z nej už zotavilo, väčšina z nich práve v Číne.

Počet obetí presiahol v Taliansku už 2 500, v ohrození sú aj zdravotníci

Môže vás zaujímať

Karnevalový sprievod v Riu odložili na neurčito