Vodič v Holandsku zrazil osem ľudí, zrejme sa zľakol polície

Ilustračné foto

zdroj: TASR,

Vodič, ktorý v sobotu večer autom zrazil ôsmich ľudí pred hlavnou železničnou stanicou v Amsterdame, pričom dvoch vážne zranil, sa pravdepodobne zľakol policajtov po tom, čo parkoval na mieste so zákazom státia. Informovala o tom dnes agentúra DPA s odvolaním sa na ranné správy holandských médií.

Po tom, čo policajti oslovili nesprávne parkujúceho vodiča a vypýtali si jeho doklady, ten zrazu vyštartoval z miesta a zrazil niekoľkých ľudí na predstaničnom námestí. Následne nabúral do betónového múra pri vstupe do stanice metra.

Auto po incidente prehliadli policajní psovodi. Po približne jeden a pol hodine ho odtiahli a ešte pred polnocou sprístupnili pre verejnosť aj predstaničné námestie. Teroristický motív činu polícia predbežne vylúčila.

Vodiča zatkli a predviedli na výsluch. Podľa denníka De Telegraaf sa mal podrobiť lekárskym vyšetreniam, keďže policajti predpokladali, že mu mohlo prísť nevoľno.

Niekoľko autobusových a električkových liniek v dôsledku incidentu odklonili od hlavnej stanice a vstup do nej z námestia uzavreli. Vlakovú dopravu však incident neovplyvnil, keďže stanica ostala prístupná z iných strán.

Môže vás zaujímať

Snemovňa začala verejné vypočúvanie v prípade možného Trumpovho impeachmentu