Vojenské aktivity v Sýrii preukázali podľa Putina silu ruskej armády

Ruský prezident Vladimir Putin

Foto: TASR

Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok vyhlásil, že aktivity Ruska v Sýrii ukázali svetu silu jeho modernizovanej armády.

Na stretnutí v Kremli s vojakmi, ktorí sa zúčastnili na vojenskej operácii v Sýrii, sa Putin vyjadril, že Rusko rozhodujúcim spôsobom prispelo k zničeniu kriminálnej skupiny, ktorá bola výzvou celej civilizácii. Skupina Islamský štát chcela podľa neho premeniť Sýriu na základňu pre globálnu agresiu.

Jadro Islamského štátu utieklo zo Sýrie, časť sa cvičí na základni USA v Šaddádí

Putin podľa agentúry AP uviedol, že viac ako 48.000 ruských vojakov, ktorí sa zúčastnili na misii v Sýrii, bojovalo za svoju „vlasť, za spravodlivú a férovú vec“.

Dodal, že sýrska operácia preukázala, že ruská armáda sa „radikálne zmenila“, preverila schopnosti svojich vojakov a potenciál nových ruských zbraní.

Rusko v decembri oznámilo čiastočné stiahnutie zo Sýrie – dva roky po tom, ako spustilo leteckú operáciu na podporu prezidenta Bašára Asada. Vďaka ruskej vojenskej intervencii sa sýrske vládne sily opätovne zmocnili rozľahlých území ovládaných predtým povstalcami a skupinou Islamský štát.

Môže vás zaujímať

Zmienka o jadre v záveroch summitu EÚ je víťazstvom pre ČR, uviedol Babiš