Jednou vetou

Volker: Rusko môže čeliť novým sankciám za incident v oblasti Kerčského prielivu

Ilustračné foto - ruská vlajka

foto: Pixabay.com

Rusko môže čoskoro čeliť novým sankciám Západu za zadržanie troch lodí ukrajinských námorných síl. Uviedol to v pondelok špeciálny vyslanec Spojených štátov pre Ukrajinu Kurt Volker.

Možnosť nových sankcií bola „súčasťou diskusií, ktoré som mal dnes s kolegami z EÚ“, povedal Volker počas online brífingu.

Rusko nebude viesť vojnu proti Ukrajine, sľúbil Lavrov

„Predstava, že je potrebné reagovať niektorými ďalšími sankciami, sa zdá byť tou, ktorá získava na sile. Nebol by som vôbec prekvapený, keby sa to udialo v nasledujúcom mesiaci alebo dvoch,“ dodal Volker, ktorého citovala agentúra AFP.

Agentúra pripomenula, že ruské sily 25. novembra v oblasti Kerčského prielivu zadržali tri lode ukrajinských námorných síl a 24 námorníkov.

Kyjev obvinil Moskvu zo spustenia novej fázy agresie a vyzval na ďalšie sankcie v reakcii na tento prvý otvorený vojenský incident medzi krajinami od roku 2014, keď Rusko anektovalo ukrajinský polostrov Krym.

Lajčák v Londýne predstavil priority slovenského predsedníctva v OBSE

Západné mocnosti vrátane USA a Európskej únie odsúdili kroky Ruska a vyzvali ho, aby prepustilo ukrajinských námorníkov a lode.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia