Jednou vetou

Vplyvný poslanec poľskej opozície má obavy, že sa stal obeťou podpaľačstva

Požiar vypukol v budove, kde býva významný poľský opozičný poslanec Krzysztof Brejza. Politik vzápätí vyjadril obavy, že sa mohol stať terčom podpaľačského útoku, informoval v nedeľu poľský denník Gazeta Wyborcza na svojej webovej stránke.

Požiar podľa neho vypukol v noci na sobotu v Brejzovom byte v meste Inowroclaw v strednej časti Poľska. Poslanec je členom centristickej Občianskej platformy (PO) a je považovaný za jedného z najvplyvnejších oponentov vládnej populistickej strany Právo a spravodlivosť (PiS). Poľská štátna televízia o ňom v priebehu niekoľkých mesiacov vysielala kritické reportáže, približuje agentúra AP.

Zeman vyjadril solidaritu s Poľskom, vadia mu údajné pokusy o rozvrat V4

Brejza po požiari povedal, že oheň sa šíril po stenách, kde sa nachádzajú plynové potrubia, a keby si ho susedia neboli včas všimli a neuhasili ho, mohlo dôjsť k výbuchu.

„Rád by som veril tomu, že to bola náhoda, žart vandalov, ktorý so mnou nijako nesúvisí, ale pravda je taká, že ľudia vedia, kde bývam, takže musím vziať do úvahy úmyselný čin,“ uviedol poľský opozičný politik.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia