Jednou vetou

Výbuch bomby na trhovisku v Kvéte si vyžiadal 16 mŕtvych

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Najmenej 16 ľudí zahynulo a 30 ďalších utrpelo zranenia pri výbuchu nastraženej bomby, ku ktorému došlo v piatok na trhovisku s ovocím v pakistanskom meste Kvéta. Informovala o tom agentúra AFP.

Podľa šéfa polície provincie Balúčistán sú medzi obeťami ôsmi šiitskí Hazárovia, jeden bezpečnostný činiteľ a pracovníci trhoviska. Etnickí Hazárovia s ľahko rozoznateľnými stredoázijskými črtami predstavujú mäkký cieľ pre sunnitských militantov, ktorí ich považujú za heretikov zasluhujúcich si smrť.

Muža poslali na dva roky do väzenia za bombovú hrozbu na súdoch

Reportér AFP videl na mieste rozmetané ľudské mäso a krv, ako aj zranených ľudí kričiacich o pomoc. Miestny policajt, ktorý hliadkoval v danej oblasti a bombový útok prežil, uviedol, že trhovisko bolo v čase výbuchu preplnené.

K zodpovednosti za útok sa bezprostredne neprihlásila žiadna skupina, avšak podobné akcie tu už v minulosti podnikli sunnitskí extrémisti.

Kvéta je hlavným mestom provincie Balúčistán na juhozápade krajiny a dejiskom menej významného povstania separatistov, ktorí požadujú širšiu autonómiu a väčší podiel na miestnych prírodných zdrojoch ako zemný plyn a ropa.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia