Jednou vetou

Výbuch plynu vo Viedni si vyžiadal zrejme dve obete

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Rakúski požiarnici našli v obytnom dome vo Viedni, ktorý v stredu poškodil pravdepodobne výbuch plynu, jedno mŕtve telo. Pod troskami sa zrejme nachádzajú pozostatky ďalšej obete.

Pri explózii utrpelo zranenia 14 osôb, stav dvoch z nich je vážny, informovala vo štvrtok agentúra APA.

Jeden muž bol v ohrození života v dôsledku viacnásobných zlomenín a ťažkých vnútorných zranení. Niektorých z 12 ľahšie zranených prepustili do domáceho ošetrenia.

Mŕtve telo 29-ročnej ženy objavili v dome v noci zo stredy na štvrtok, uviedol hovorca viedenských hasičov Christian Feiler. Pri prehľadávaní trosiek za pomoci špeciálnych kamier narazili záchranári na pozostatky ďalšej osoby, ktorá nejaví známky života. K tej sa však ešte nedostali.

Možnými príčinami požiaru Notre-Dame sú aj tieto veci

K výbuchu došlo okolo 16.30 h SELČ v päťposchodovom obytnom dome na rohu ulíc Pressgasse a Schäfergasse vo štvrtom viedenskom obvode. Časť budovy, v ktorej oficiálne bývalo 22 ľudí, sa následkom explózie zrútila a poškodený bol aj susedný dom.

Vo fasáde obytného domu vznikla po výbuchu obrovská diera. Poškodené boli obytné priestory na druhom až štvrtom podlaží; časť zariadenia bytov tlaková vlna vymrštila na ulicu.

Rakúska spolková kancelárka Brigitte Bierleinová vyjadrila poľutovanie nad tým, že si výbuch vyžiadal aj ľudskú obeť a zraneným zaželala skoré uzdravenie. Poďakovala tiež záchranným zložkám, ktoré zasahovali na mieste výbuchu.

Počas noci sa na likvidácii následkov explózie podieľalo viac ako 100 požiarnikov, v ranných hodinách ich tam stále zostávalo približne 35, píše APA.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia