Výbuch v New Yorku spôsobila bomba pripevnená k telu zadržaného muža

Ľudia prechádzajú neďaleko údajného výbuchu, ku ktorému došlo pri autobusovej stanici neďaleko námestia Times Square vo štvrti Manhattan v pondelok 11. decembra 2017

Foto: TASR/AP

Newyorská polícia reaguje na hlásenia o údajnom výbuchu, ku ktorému došlo pri autobusovej stanici neďaleko námestia Times Square vo štvrti Manhattan. Podľa televízie ABC News odvolávajúcej sa na zdroje z prostredia polície mohla výbuch zapríčiniť rúrková bomba odpálená v podchode pod stanicou.

K incidentu došlo v pondelok ráno miestneho času. Bližšie podrobnosti ani povaha údajnej explózie nie sú známe. Incident však viedol k evakuácii pasažierov a tiež zdržaniam na niektorých linkách metra vedúcich priamo pod stanicou Port Authority.

Port Authority je podľa portálu televízie BBC najväčšou autobusovou stanicou v USA, pričom každoročne jej služby využije vyše 65 miliónov ľudí.

Zadržaný mal na sebe bombu

Rúrková bomba pripevnená z telu medzičasom zadržaného muža vybuchla v pondelok ráno miestneho času na nástupišti metra v americkom New Yorku. Tlačovú agentúru AP o tom informoval nemenovaný predstaviteľ polície.

K explózii došlo okolo 07.30 h miestneho času (13.30 h SEČ). Ďalšie podrobnosti o prípade budú zverejňované postupne.

Uvedenú osobu, ktorá nemá život ohrozujúce zranenia, zadržali. Ďalšia osoba na nástupišti utrpela zranenia, ktoré takisto nie sú život ohrozujúce.

Tlačová tajomníčka Bieleho domu Sarah Sandersová napísala na Twitteri, že prezident USA Donald Trump bol o explózii okamžite informovaný.

Môže vás zaujímať

Moslimská skupina má po Johnsonovom víťazstve obavy z islamofóbie