Výbuch v Paríži si vyžiadal tretiu obeť – turistku zo Španielska

Hasiči zasahujú na mieste výbuchu v pekárni 12. januára 2019 v Paríži

foto: TASR/AP

Sobotňajšia explózia v Paríži si vyžiadala tretiu obeť, keď svojim zraneniam krátko po prevoze do nemocnice podľahla občianka Španielska, ktorá bola vo francúzskej metropole na dovolenke so svojím manželom. S odvolaním sa na zdroje španielskeho ministerstva zahraničných vecí o tom informovala agentúra AFP.

Ďalšími obeťami výbuchu sú dvaja hasiči, ktorí boli ráno privolaní do ulice Rue de Trévise, kde unikal plyn. Krátko po príjazde hasičov došlo v budove, kde sídlila pekáreň a reštaurácia, k mohutnému výbuchu a následne vypukol aj požiar. Tlaková vlna po výbuchu spôsobila materiálne škody na okolitých budovách.  Explózia si vyžiadala aj 47 zranených. Stav desiatich z nich je vážny.

Parížska prokuratúra: Pri výbuchu v pekárni dvaja mŕtvi, 47 zranených

Minister vnútra Christophe Castaner informoval, že na miestne nešťastia po výbuchu zasahovalo 200 hasičov a povolaných bolo aj 100 policajtov. Minister ubezpečil, že „všetko je pod kontrolou“. Dodal súčasne, že budovu bude potrebné monitorovať ešte najmenej 48 hodín, aby sa predišlo riziku opätovného vypuknutia požiaru.

K výbuchu došlo okolo 09.00 h SELČ v budove ulici Rue de Trévise v IX. parížskom obvode, ktorý sa nachádza na pravom brehu rieky Seina.

Môže vás zaujímať

Moslimská skupina má po Johnsonovom víťazstve obavy z islamofóbie