Jednou vetou

Výbuch vo viedenskom dome spôsobila manipulácia s plynovým potrubím

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Smrtiaci výbuch bytového domu v rakúskej metropole Viedeň z 26. júna nastal preto, že jedna z obetí manipulovala s plynovým potrubím. V stredu o tom informovala rakúska polícia.

Pri explózii, ktorá urobila obrovskú dieru do múru bytového domu, zahynuli dvaja ľudia a vyše desať ďalších osôb utrpelo zranenia.

FOTO A VIDEO: Pred 18 rokmi zaútočili islamskí teroristi na ciele v USA

Viedenská polícia oznámila, že „intenzívne vyšetrovanie“ ukázalo, že niekto manipuloval s plynovým potrubím v kuchyni a výbuch spôsobila „zapaľovacia iskra alebo otvorený oheň“. Polícia dodala, že „podozrivý páchateľ zahynul pri výbuchu“.

Rakúska verejnoprávna stanica ORF informovala, že 22-ročný muž bol obyvateľom domu a mal pracovné aj finančné problémy. Pri explózii zomrela takisto 29-ročná žena.

Súd potrestal 11 islamistov doživotím za špionáž pre Hamas

K výbuchu došlo 26. júna okolo 16.30 h SELČ v päťposchodovom obytnom dome na rohu ulíc Pressgasse a Schäfergasse vo štvrtom viedenskom obvode. Časť budovy, v ktorej oficiálne bývalo 22 ľudí, sa následkom explózie zrútila a časť zariadenia bytov tlaková vlna vymrštila na ulicu. Poškodený bol aj susedný dom.

Môže vás zaujímať

POĽSKO: Prezident vymenoval predsedníčku najvyššieho súdu