Jednou vetou

Po výbuchu v továrni v Dzeržinsku sú údajne nezvestné dve osoby

Ilustračné foto

pixabay.com

Požiar a následná séria výbuchov v prevádzke na výrobu výbušnín v meste Dzeržinsk v Nižnonovgorodskej oblasti ležiacej v centre európskej časti Ruska si v sobotu vyžiadala najmenej 19 zranených, informovala agentúra TASS.

Námestník gubernátora oblasti Dmitrij Krasnov však vo vysielaní televízie Rossija-24 zverejnil inú bilanciu, keď uviedol, že po výbuchoch sú nezvestné dve osoby a ďalších 16 utrpelo zranenia.  Požiar zachvátil plochu s rozlohou asi 100 metrov štvorcových. metre, informovali hasičské zdroje. Operatívny štáb uviedol, že kvalita ovzdušia v meste nebola v dôsledku požiaru a výbuchov nijako ohrozená.

Pri požiari migračného centra v Bosne takmer tri desiatky zranených

Podľa agentúry Interfax výbuchy a následný požiar spôsobila zrejme chyba v technologickom procese v prevádzke, kde sa vyrába TNT. Agentúra TASS s odvolaním sa na vedenie firmy uviedla, že „v jednej z budov došlo k požiaru a v dôsledku výbuchu, ktorý nasledoval po vypuknutí požiaru, došlo k materiálnym škodám. Podľa niektorých zdrojov bola jedna z budov priemyselného objektu vážne poškodená.

Podľa rozhlasovej stanice Echo Moskvy miestni obyvatelia už publikovali na sociálnych sieťach fotografie, ako sa kúdol hustého dymu vznáša nad jednou zo štvrtí mesta. TASS dodal, že tlaková vlna vybila okná na viacerých budovách v blízkosti továrne.

Prevádzka, kde došlo k výbuchom, je súčasťou štátneho výskumného ústavu Kristall založeného v 50. rokoch 20. storočia. Špecializuje sa na tvorbu výbušnín a ich komponentov, ako aj bezpečné technológie na ich výrobu, testovanie, prepravu a likvidáciu.

Počet obetí strelca vo Virgínii sa vyšplhal na 12, trinástou je útočník

V roku 2011 začal pracovať pod kontrolou štátnej korporácie Rostechnologija. K výbuchu v tomto komplexe došlo aj 4. apríla. Príčinou tejto explózie bolo porušenie bezpečnostných pravidiel pri práci.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia