Jednou vetou

Vyhodenie kytíc pri pamätníku na Národnej triede už vyšetruje polícia

Ilustračné foto

TASR

Zahodenie kytíc, ktoré položili štátnici pri pamätníku 17. novembra na Národnej triede v Prahe, už preveruje polícia. Píše o tom spravodajský server Novinky.cz.

Podľa sobotného vyjadrenia hovorcu pražskej polície Tomáša Hulana nebol však zatiaľ nikto zadržaný. Boj za slobodu prejavu je opäť aktuálny, poznamenal k tomu podpredseda politického hnutia Starostovia a nezávislí (STAN) Vít Rakušan.

„Preverujeme dovedna päť udalostí,“ povedal novinárom na Národnej triede Hulan. „Ani ja však v túto chvíľu neviem, kto všetko patrí medzi poškodených,“ povedal pre denník Právo.

Oslavy 17. novembra v Prahe: Kytice od Babiša a Okamuru skončili v koši

Ľudia hneď zavčasu ráno vyhodili kytice od premiéra Andreja Babiša (hnutie ANO) a podpredsedu Poslaneckej snemovne českého parlamentu Tomia Okamuru (SPD), ktorí ich položili ešte v nočných hodinách. Polícia potom obe kytice zo smetnej nádoby vylovila.

Podobne dopadla aj kytica so stužkou od prezidenta republiky Miloša Zemana. Aktivisti boli pôvodne odhodlaní kyticu v odpadkovom koši brániť, avšak k incidentom nedošlo.

„Prišlo sem viac než desať policajtov a jeden si nasadil rukavice a vzal ich (kytice) do vreca. Potom ich odviezli. Zo Zemanovej kytice si vzali už len stuhy,“ popísal denníku Právo jeden z účastníkov zhromaždenia.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia