Jednou vetou

Vyšetrovanie ohľadom Ruska bude pokračovať aj po odchode Sessionsa

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Vyšetrovanie údajných zásahov Ruska do amerických prezidentských volieb v roku 2016 bude pokračovať aj po odstúpení ministra spravodlivosti Jeffa Sessionsa.

Informáciu priniesla vo štvrtok agentúra DPA s odvolaním sa na slová poradkyne prezidenta Donalda Trumpa Kellyanne Conwayovej.

Conwayová v snahe upokojiť znepokojenú demokratickú opozíciu televíznej stanici Fox News ubezpečila, že vyšetrovanie bude pokračovať.

V Marseille našli v troskách domov telo siedmej obete pondelkového nešťastia

Pripustila, že stredajší odchod ministra spravodlivosti Jeffa Sessionsa „visel vo vzduchu už dlho“ a jeho vzťah s prezidentom Trumpom bol napätý.

Poradkyňa pripomenula, že zástupca ministra spravodlivosti Rob Rosenstein si svoj post udržal a Sessionsa dočasne nahradí šéf jeho kancelárie Matt Whitaker.

„Myslím si, že je veľmi chvályhodné a dôležité, že prezident sám ohlasuje pokračovanie vyšetrovania,“ povedala Conwayová.

Whitaker ešte pred nástupom do Bieleho domu rázne odmietal Muellerove vyšetrovanie a prezidentovým právnikom radil, aby s ním nespolupracovali.

Vyšetrovanie sa zameriava na údajné ruské zasahovanie do amerických prezidentských volieb v roku 2016 a postupne sa rozšírilo aj na samotnú kampaň Donalda Trumpa. To viedlo k preverovaniu prezidentových financií.

Berlínsky starosta varoval pred novým rozkolom nemeckej spoločnosti

Demokratická strana žiada, aby sa Whitaker zriekol účasti na prípade a pohrozila, že začne vlastné vyšetrovanie – na čo využije novozískanú väčšinu v Snemovni reprezentantov.

Na základe výsledkov utorkových volieb budú mať demokrati od januára v tejto snemovni amerického Kongresu väčšinové zastúpenie.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia