Jednou vetou

Z aktívnej sopky v Indonézii evakuovali po zemetrasení vyše 500 turistov

Ilustračné foto

foto: TASR

Viac ako 500 turistov a ich sprievodcov evakuovali na indonézskom ostrove Lombok z tamojšieho aktívneho vulkánu Rinjani, kde uviazli po nedeľňajšom zemetrasení. Informovala o tom v utorok agentúra DPA s odvolaním sa na miestne úrady.

dhaduje sa, že po zemetrasení s magnitúdou 6,4 ostalo na sopke uväznených okolo 560 turistov zo Spojených štátov, Francúzska, Holandska, Thajska, Nemecka a mnohých ďalších krajín. Do pondelňajšieho večera miestneho času sa do bezpečia dostalo 543 turistov, ktorým zostupové trasy zahatali dotrasy, zosuvy pôdy a bahna.

V Inodenézii zaznamenali zemetrasenie s magnitúdou 6,4

Rinjani je aktívny stratovulkán nachádzajúci sa na severovýchode ostrova Lombok. S výškou 3726 metrov ide o druhú najvyššiu sopku Indonézie, obľúbenú medzi turistami. V jej kaldere sa nachádza jazero Segara Anak s hĺbkou 230 metrov. Posledné väčšie erupcie boli zaznamenané v máji 2009, máji 2010 a septembri 2016.

Podľa najnovšej oficiálnej bilancie si nedeľňajšie zemetrasenie vyžiadalo na susednom ostrove Bali najmenej 16 mŕtvych a viac ako 350 zranených.

Môže vás zaujímať

Po štyroch mesiacoch otvárajú múzeum Louvre