Jednou vetou

Z Hondurasu sa vydala na cestu do USA nová karavána migrantov

Ilustračné foto

Foto: TASR

Niekoľko stoviek migrantov, ktorí sa chcú dostať do Spojených štátov, sa vydalo v stredu na pochod z Hondurasu smerom k hraniciam s Guatemalou. Informovali o tom svetové tlačové agentúry.

Na autobusovej stanici v meste San Pedro Sula na severe Hondurasu sa zhromaždili rodiny s deťmi. Ide o skupinu 500 až 1000 ľudí, uvádza agentúra DPA.

Pri výbuchu plynu v Severnej Karolíne zahynul jeden človek

Podľa slov migrantov im peniaze, ktoré zarobia v Hondurase, nestačia na to, aby uživili svoje rodiny, a preto sa rozhodli odísť za lepšími príležitosťami do USA.

Väčšina migrantov nastúpila do autobusov, ktoré ich majú dopraviť na guatemalské hranice. Niektorí sa na cestu vydali peši v daždi – pred sebou tlačili detské kočíky alebo niesli spiace deti na rukách.

Mexické hranice prekročilo od vlaňajšieho októbra niekoľko „karaván“ migrantov pochádzajúcich zo stredoamerických štátov.

Tí utekajú pred chudobou a násilím vo svojich domovských krajinách. Pohraničná stráž Spojených štátov zatkla v priebehu marca a apríla už viac než 170.000 osôb.

Trump sa nechce vrátiť k oddeľovaniu detí od ich rodičov-ilegálnych migrantov

Prezident Spojených štátov Donald Trump pohrozil, že uzavrie hranice medzi USA a Mexikom. Momentálne musia žiadatelia o udelenie azylu v USA čakať na rozhodnutie amerických úradov na mexickej strane hranice. Kalifornský súd však v pondelok platnosť tohto opatrenia zrušil. Biely dom sa chce proti rozhodnutiu odvolať.

Môže vás zaujímať

Po štyroch mesiacoch otvárajú múzeum Louvre