Jednou vetou

Z jazera vytiahli zrejme pozostatky ďalšej z obetí sériového vraha na Cypre

Polícia na Cypre rieši prípad sériového vraha, hľadajú jeho obete

foto: TASR/AP

Cyperskí vyšetrovatelia zaznamenali v nedeľu ďalší posun v prípade série vrážd, ktoré údajne spáchal 35-ročný armádny dôstojník. Podľa vyjadrení predstaviteľov polície vytiahol potápač z dna umelého jazera kufor obsahujúci ľudské pozostatky, informovala tlačová agentúra AP.

Predpokladá sa, že ide o časti tela jednej zo siedmich osôb – piatich žien a dvoch dievčat -, ku ktorých zavraždeniu sa nemenovaný muž priznal. Všetky obete sú údajne cudzinky, pričom polícia už skôr našla telá troch žien.

Týždeň po bombových útokoch na Srí Lanke zatkli desiatky ďalších podozrivých

Spomínané jazero je súčasťou dnes už opustenej medenej bane a nasadený potápač musel mať na sebe ochranný odev vzhľadom na vysoký obsah toxických látok vo vode. Predpokladaný vrah uviedol, že do tohto jazera vhodil kufre s telami troch zo svojich obetí.

Vytiahnutý kufor, ktorý bol zaťažený kusom betónu, je jedným z dvoch, ktoré vyšetrovatelia lokalizovali v sobotu. Hľadanie tretieho stále pokračuje. Prítomný koroner sa vyjadril, že nájdené pozostatky sú v značnom štádiu rozkladu a na určenie totožnosti osoby bude potrebný celý rad testov.

Polícia na Cypre rieši prípad sériového vraha

Zavraždenými ženami, ktorých pozostatky skončili v jazere, sú údajne 31-ročná Maricar Valtez Arquiolová z Filipín, 36-ročná Florentina Buneová z Rumunska a Buneovej osemročná dcéra Elena Natalia. Arquiolová bola nezvestná od decembra 2017, zatiaľ čo Buneová s dcérou zmizli ešte v septembri 2016.

Ako prvú z obetí však našli 14. apríla 38-ročnú Mary Rose Tiburciovú, takisto Filipínku, ktorej zviazané telo sa nachádzalo v zaplavenej šachte blízko spomínaného jazera. Podozrivého armádneho kapitána, voči ktorému zatiaľ nevzniesli žiadne obvinenia, vystopovali minulý týždeň pomocou záznamov o internetovej aktivite Tiburciovej. S vyšetrovaním pomáha päťčlenný tím britských špecialistov.

Môže vás zaujímať

Po štyroch mesiacoch otvárajú múzeum Louvre