Jednou vetou

Z podpaľačských útokov na budovy v Grazi je podozrivý Iračan

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Mužom zadržaným v súvislosti so stredajšími podpaľačskými útokmi na štyri verejné budovy v rakúskom meste Graz je 45-ročný Iračan. Informovali o tom tlačová agentúra APA, ako aj verejnoprávna rozhlasová a televízna stanica ORF.

Terčmi podpaľačských útokov, opisovaných v predošlých správach len ako pokusy o útok, boli budovy radnice, súdu pre okres Graz-západ, hlavnej železničnej stanice a samosprávy okresu Graz-okolie.

Japonský tanker poškodila mína, ktorá pripomína iránske míny, tvrdí armáda USA

Motív týchto činov je stále nejasný, objavili sa však špekulácie, že súvisí s postupom rakúskych úradov, ktoré predpokladanému páchateľovi v utorok odobrali dieťa.

Podozrivého zadržali v priestoroch hlavnej železničnej stanice v Grazi, pričom sa nepotvrdili prvé informácie, podľa ktorých malo ísť o muža severoafrického pôvodu.

Požiar v radnici vypukol na chodbe pred kanceláriou starostu Siegfrieda Nagla, ktorý sa však nachádzal na inom mieste. Hovorca starostu uviedol, že chodbu zaplnil hustý dym a zápach, privolané zložky však oheň rýchlo uhasili.

Hovorkyňa napadnutého súdu zase uviedla, že neznámy muž vylial vo vstupnej hale na zem horľavinu, na čo vyšľahol plameň do výšky „prvého poschodia“.

Rusko má informácie o okolnostiach letu MH17, ale nespolupracuje

Incidenty v dopoludňajších hodinách vyvolali rozsiahly zásah polície a hasičského zboru. Polícia uviedla, že pri útokoch nikto neutrpel zranenia a nevznikli ani väčšie materiálne škody.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia