Jednou vetou

Z vlakovej súpravy v Nemecku evakuovali v horúčave asi 300 cestujúcich

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Z vlakovej súpravy súkromného prepravcu, ktorá krátko po opustení hlavnej železničnej stanice v nemeckom Essene uviazla na trati po poruche motora, evakuovali vo štvrtok popoludní za úmornej horúčavy približne 300 cestujúcich. Informovala o tom tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na hovorcu nemeckej Spolkovej polície.

Trať v smere na Mülheim uzavreli, vlaková súprava na ňom stála ešte hodiny. Štyrom dospelým a jednému bábätku museli poskytnúť pomoc lekári po narušení funkčnosti kardiovaskulárneho systému, ich zdravotný stav si však nevyžiadal hospitalizáciu.

Cestujúci podľa internetového vydania regionálneho periodika WAZ informovali, že vo vlaku nefungovala klimatizácia a bolo v ňom extrémne horúco. K evakuácii došlo po dvoch hodinách od zastavenia súpravy, pasažieri si dovtedy pomáhali vzájomne vodou.

Nemecko sužujú rekordné teploty i lesné požiare, vlna horúčav pokračuje

Už v stredu večer strávilo nedobrovoľne vo vlakovej súprave ICE na trati medzi Rotenburgom a Verdenom v spolkovej krajine Dolné Sasko viac ako tri hodiny 450 cestujúcich, a to bez funkčnej klimatizácie. Príčinou bolo poškodenie elektrického vedenia vyvráteným stromom.

Informovali o tom vo štvrtok v internetových vydaniach denník Bild a lokálne periodikum Weser-Kurier. Po vyše troch hodinách vlak pokračoval v ceste, výška teploty v súprave nie je známa.

Môže vás zaujímať

Nešťastie v Nórsku. Turistov zasypala lavína