Jednou vetou

Z vraku lode v Budapešti vyzdvihli potápači 13. obeť

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Maďarskí a kórejskí záchranári pokračujú v príprave čo najskoršieho vyzdvihnutia vraku vyhliadkovej lode z koryta Dunaja v Budapešti. Počas týchto prác v stredu potápači objavili a vyzdvihli ďalšiu, už 13. obeť minulotýždňovej tragickej nehody vyhliadkovej lode Hableány, informovala agentúra MTI.

Zatiaľ neidentifikované telo našli pri jednom z otvorov potopenej lode. Medzinárodný tím záchranárov preveruje pod vodou stav vraku a hľadá miesta, ktoré by boli vhodné na zavesenie potopenej lode na žeriav. Experti varujú, že konštrukcia plavidla nemusí vydržať silný tlak prúdenia vody a v procese vyzdvihnutia sa môže zlomiť.

Južná Kórea chce urýchliť vyzdvihnutie obetí z vraku lode

Na miesto tragickej zrážky vyplával v stredu ráno zo severomaďarského Komáromu žeriav Clark Ádám. Do Budapešti by mohol doraziť popoludní o 15.00 h, avšak vyzdvihnutie potopenej lode sa uskutoční zrejme až vo štvrtok.

Po nehode, ktorá sa stala 29. mája krátko po 21.00 h, zachránili z rieky sedem pasažierov. Maďarské a kórejské záchranné jednotky spoločne pátrajú ešte po 13 nezvestných.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia