Jednou vetou

Za uškrtením školáka mladším chlapcom bola odmietnutá láska

Ilustračné foto

TASR/AP

Odmietnutá "láska" 14-ročného školáka ku kamarátovi staršiemu o dva roky viedla zrejme najskôr k ich verbálnemu a neskôr fyzickému konfliktu, ktorý skončil uškrtením staršieho, ale fyzicky menej zdatného tínedžera jeho niekdajším obdivovateľom.

V týchto prekvapujúcich poznatkoch vyšetrovateľov zločinu z Wendenu v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko informovalo v piatok internetové vydanie denníka Bild.

Vyšetrovatelia si po pitve v stredu nájdeného bezduchého tela školáka boli istí, že jeho úmrtie nebolo dôsledkom pádu alebo nejakej inej nehody. Súdny lekár totiž konštatoval násilie v krčnej oblasti, ktoré sa nijako nemohlo spájať s takýmito udalosťami.

Ostatky zavraždeného novinára Chášukdžího rozpustili

Páchateľ, ktorý sa najskôr prihlásil polícii ako svedok, aby odpútal, ako mylne dúfal, pozornosť od svojej osoby, sa podľa rovnakého zdroja k činu priznal a po predvedení pred sudcu v Lennestadte skončil vo vyšetrovacej väzbe.

Obeť zločinu nemala podľa dostupných informácií homosexuálne sklony. Jeho blízki, známi i priatelia z futbalového klubu, ktorý odriekol všetky víkendové stretnutia, smútia. Chlapcovi, ktorý vraždil, hrozí v prípade potvrdenia viny podľa mládežníckeho trestného práva v spolkovej republike desať rokov väzenia.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia