Za útok na politický míting v Bangladéši odsúdili na smrť 19 ľudí

Ilustračné foto

TASR

Devätnásť ľudí odsúdil v stredu na trest smrti bangladéšsky súdny tribunál za smrtiaci útok z roku 2004 na politický míting vtedajšej opozičnej líderky a súčasnej premiérky Hasíny Vadžídovej. Informuje o tom agentúra AP.

Ďalších 19 osôb odsúdili na doživotné väzenie. Tribunál v hlavom meste Dháka v stredu zverejnil rozsudky v zhruba 50 prípadoch vrátane granátového útoku spred 14 rokov, pri ktorom zahynuli dve desiatky ľudí a ďalšie stovky utrpeli zranenia.

Na trest smrti boli odsúdení aj dvaja bývalí ministri, pričom doživotný trest dostal aj Tárik Rahmán, syn bývalej premiérky Chálidy Zijáovej. Ďalších 11 obvinených dostalo väzenské tresty v rozpätí od šiestich mesiacov do dvoch rokov.

Denník Sabah zverejnil fotografie členov „vražedného“ komanda

Rahmánovo odsúdenie za sprisahanie, súvisiace s útokom z roku 2004, by podľa AP mohlo premiérku Hasínu Vadžídovú udržať pri moci po nadchádzajúcich voľbách, ktoré budú v decembri. Vadžídová v roku 2004 len o vlások unikla útoku. Zijáová sa v súčasnosti nachádza vo väzení za korupciu a Rahmán, jej politický nástupca, žije v Londýne.

Môže vás zaujímať

Merkelovej blok vedie v eurovoľbách, ale výsledok je historicky nízky