Jednou vetou

Za vlastizradu ide od väzenia ďalší expríslušník FSB

Ilustračné foto

Foto: TASR

Moskovský vojenský súd uznal v stredu za vinného z vlastizrady expríslušníka Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) Dmitrija Dokučajeva a odsúdil ho na šesť rokov odňatia slobody. Informovala o tom agentúra TASS.

Dokučajevovi bude z trestu odpustený čas, ktorý strávil od decembra 2016 vo väzbe. Zbavia ho však hodnosti majora. Súd zároveň nariadil zničiť dôkazy v prípade vrátane Dokučajevovho tabletu, notebooku a mobilného telefónu.

Mayová vyjadrila ľútosť nad masakrom v Amritsare z koloniálnej éry

Počas vyšetrovania sa Dokučajev čiastočne priznal k niektorým obvineniam a spolupracoval s vyšetrovateľmi. Súdny proces sa konal za zatvorenými dverami a sudca vydal iba uznesenie, keďže prípad obsahoval tajné spisy.

Agentúra TASS pripomenula, že moskovský vojenský súd 26. februára poslal na 14 rokov do väzenia za vlastizradu Ruslana Stojanova, bývalého pracovníka spoločnosti Kaspersky Lab, ktorá sa okrem iného zaoberá kybernetickými hrozbami.

Na 22 rokov väzenia odsúdil aj bývalého náčelníka operatívnej správy Centra informačnej bezpečnosti FSB Sergeja Michajlova. Podľa vyšetrovateľov Stojanov a Michajlov odovzdávali štátne tajomstvá Spojeným štátom.

Pri útokoch Talibanu zahynulo 26 príslušníkov bezpečnostných síl

Moskovský mestský súd 1. apríla odsúdil v rovnakom prípade na sedem rokov väzenia Georgija Fomčenkova, ktorý spolupracoval s vyšetrovateľmi. Agentúra AP poznamenala, že Michajlov bol Dokučajevovov nadriadený.

Môže vás zaujímať

Špiónsky škandál: Vyhostenie diplomatov zo SR, Moskva údajne chystá reakciu