Začali sa ďalšie rokovania o vláde medzi ČSSD a ANO

Český premiér Andrej Babiš

Foto: TASR/AP

Predstavitelia hnutia ANO a Českej strany sociálnodemokratickej (ČSSD) sa v stredu v Prahe stretli na ďalších rokovanie o vytvorení menšinovej koalície. Informovala o tom na svojej webovej stránke spravodahjská televízia ČT24.

Témou rokovaní budú odvolanie poslancov strany Sloboda a priama demokracia (SPD) z vedúcich pozícií v Poslaneckej snemovni Parlamentu ČR a poistky proti hlasovacej koalícii SPD a Komunistickej strany Čiech a Moravy (KSČM).

Rokovania sa však nezúčastňuje ani šéf hnutia ANO a premiér v demisii Andrej Babiš, ktorý je na návšteve v Ostrave, ani predseda ČSSD Jan Hamáček, ktorý sa ospravedlnil a s Babišom sa má stretnúť vo štvrtok.

Hnutie ANO sa ešte pred začiatkom rokovaní kategoricky postavilo proti podmienke, ktorú chcela ČSSD dostať do koaličnej zmluvy, že by z vlády musel odísť trestne stíhaný premiér Andrej Babiš v prípade, ak by bol aj neprávoplatne odsúdený.

„My túto podmienku jednoducho do koaličnej zmluvy nechceme. Pripadá nám absurdná,“uviedol pred začiatkom rokovaní predseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek.

Môže vás zaujímať

Izrael úspešne otestoval nový systém protiraketovej obrany Arrow 3