Jednou vetou

Záchranári v ČR vytiahli z bane po decembrovom nešťastí ďalšie štyri telá

Ilustračné foto

foto: TASR

Telá ďalších štyroch baníkov, ktorí zahynuli vlani v decembri pri výbuchu metánu v čiernouhoľnej Bani ČSM v obci Stonava v Moravskosliezskom kraji, vyzdvihli v sobotu záchranári. Prvých vytiahli už 24. apríla. Pod zemou zostávajú ešte štyria usmrtení zamestnanci. V pondelok o tom informoval český spravodajský portál iDNES.cz.

Pri banskej tragédii v okrese Karviná, ktorá sa stala pred vyše štyrmi mesiacmi, prišlo o život celkovo 13 ľudí. Väčšinu obetí tvoria poľskí občania.

Telá vyzdvihli v sobotu zo šachty bane a posledné štyri telá majú vyniesť v priebehu mája, uviedla hovorkyňa prokuratúry. Dodala, že vyšetrovanie príčiny nehody pokračuje.

Thaci: USA sú kľúčovým spojencom Kosova pri riešení sporov so Srbskom

„Telá boli prevezené do Ústavu súdneho lekárstva v Ostrave, kde príde na rad súdna pitva za prítomnosti poľských prokurátorov, členov spoločného vyšetrovacieho tímu,“ uviedla česká okresná štátna zástupkyňa (prokurátorka) Gabriela Slavíková.

K explózii v štátom vlastnenej bani, asi 300 kilometrov východne od metropoly Praha, došlo vlani krátko pred Vianocami v hĺbke približne 800 metrov. Baňu, ktorá je v prevádzke od roku 1968, sprivatizovali, ale nedávno bola znova zoštátnená. Banský komplex poskytuje prácu okolo 9500 ľuďom z oblasti, informovala aj tlačová agentúra DPA.

Môže vás zaujímať

Rover Curiosity začal letnú misiu na Marse