Jednou vetou

Záchranári vyzdvihli z potopenej lode štyri telá obetí havárie

Na snímke juhokórejský záchranný tím pracuje na mieste potopenia výletnej lode FOTO TASR/AP
Potápači vyzdvihli v utorok z vody štyri vrecia s telami obetí havárie výletnej lode Hableány, ktorá sa potopila v Budapešti 29. mája po zrážke s iným plavidlom. Informovala o tom agentúra AP.

Aktualizované 9.20

Vrak vyhliadkovej lode začali v pondelok nadránom záchranári pomocou lodného žeriavu vyzdvihovať z dna Dunaja. Vyzdvihnutie plavidla môže trvať dovedna až šesť hodín. Nezvestnými sú ešte siedmi Juhokórejčania a maďarský kapitán potopenej lode.

Maďarskí zácharanári začali dvíhať vrak potopenej lode

K zrážke vyhliadkovej a výletnej lode došlo pod Margitiným mostom v Budapešti v stredu predminulý týždeň krátko po 21.00 h. Vyhliadková loď s 33 juhokórejskými turistami a dvojčlennou posádkou sa následne v priebehu siedmich sekúnd potopila. Bezprostredne po zrážke sa z vôd Dunaja podarilo zachrániť sedem ľudí.

Tri zo štyroch tiel vyzdvihnutých z vraku lode patria turistom

Tri zo štyroch tiel, ktoré maďarskí záchranári vyzdvihli v utorok z vraku lode Hableány na budapeštianskom úseku Dunaja, patria juhokórejským turistom. Štvrté telo pravdepodobne patrí maďarskému kapitánovi vyhliadkovej lode, ktorá sa potopila v Budapešti 29. mája po zrážke s väčším plavidlom. Informovala o tom agentúra Jonhap.

Lídri talianskej koalície a Conte chcú odvrátiť disciplinárne konanie EÚ

Vrak vyhliadkovej lode začali záchranári v utorok ráno približne o 06.30 h vyzdvihovať z dna Dunaja pomocou lodného žeriava. Do približne 09.10 h sa záchranárom podarilo vrak čiastočne vyzdvihnúť nad hladinu medzi dva oceľové pontóny.

K zrážke vyhliadkovej a výletnej lode došlo pod Margitiným mostom v Budapešti v stredu predminulý týždeň krátko po 21.00 h. Vyhliadková loď s 33 juhokórejskými turistami a dvojčlennou posádkou sa následne v priebehu zhruba siedmich sekúnd potopila. Bezprostredne po zrážke sa z vôd Dunaja podarilo zachrániť sedem ľudí.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia