Zadržali ukrajinského exnámestníka ministra hospodárstva

Ilustračné foto

foto: pixabay.com

Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) zadržala bývalého námestníka ministra hospodárstva, ktorý je podozrivý z vlastizrady súvisiacej s rozsiahlym poškodením obranného sektora krajiny. Informovala o tom v utorok agentúra UNIAN.

Operatívci a vyšetrovatelia SBU zistili, že vysoký úradník Ministerstva hospodárskeho rozvoja a obchodu Ukrajiny, predstavitelia štátneho podniku Ukrajinské centrum Bezpeka (Bezpečnosť) a štátnej akciovej holdingovej spoločnosti Artem konali proti záujmom Ukrajiny v prospech zahraničnej spoločnosti, uviedlo tlačové oddelenie SBU.

Identitu podozrivého SBU nezverejnila, ale podľa spravodajského portálu Censor.net je ním Jurij Brovčenko.

Pri prestrelke v Rusku zahynulo päť ľudí

„S cudzincami uzatvorili zámerne nerentabilnú zmluvu na výrobu a dodávku výrobnej linky na výrobu delostreleckých granátov v celkovej výške viac ako 16,5 milióna USD. V dôsledku nelegálneho obchodovania bola záloha v hodnote vyššej ako 8,2 milióna USD prevedená na bankové účty falošných zahraničných offshore spoločností a ukradnutá účastníkmi tohto plánu. Zahraničná spoločnosť navyše toto zariadenie na Ukrajinu nedodala. Konanie podozrivých ohrozilo dodávku munície ozbrojeným silám, ktoré čelia ruskej agresii,“ uviedla SBU.

Môže vás zaujímať

Maďarsko a Bosna sa dohodli na prehĺbení obrannej spolupráce