Jednou vetou

Zadržali ukrajinského exnámestníka ministra hospodárstva

Ilustračné foto

foto: pixabay.com

Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) zadržala bývalého námestníka ministra hospodárstva, ktorý je podozrivý z vlastizrady súvisiacej s rozsiahlym poškodením obranného sektora krajiny. Informovala o tom v utorok agentúra UNIAN.

Operatívci a vyšetrovatelia SBU zistili, že vysoký úradník Ministerstva hospodárskeho rozvoja a obchodu Ukrajiny, predstavitelia štátneho podniku Ukrajinské centrum Bezpeka (Bezpečnosť) a štátnej akciovej holdingovej spoločnosti Artem konali proti záujmom Ukrajiny v prospech zahraničnej spoločnosti, uviedlo tlačové oddelenie SBU.

Identitu podozrivého SBU nezverejnila, ale podľa spravodajského portálu Censor.net je ním Jurij Brovčenko.

Pri prestrelke v Rusku zahynulo päť ľudí

„S cudzincami uzatvorili zámerne nerentabilnú zmluvu na výrobu a dodávku výrobnej linky na výrobu delostreleckých granátov v celkovej výške viac ako 16,5 milióna USD. V dôsledku nelegálneho obchodovania bola záloha v hodnote vyššej ako 8,2 milióna USD prevedená na bankové účty falošných zahraničných offshore spoločností a ukradnutá účastníkmi tohto plánu. Zahraničná spoločnosť navyše toto zariadenie na Ukrajinu nedodala. Konanie podozrivých ohrozilo dodávku munície ozbrojeným silám, ktoré čelia ruskej agresii,“ uviedla SBU.

Môže vás zaujímať

Po štyroch mesiacoch otvárajú múzeum Louvre