Jednou vetou

Zásobovacia loď sa potopila uprostred Atlantiku; hlásia mŕtveho a 10 nezvestných

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Jedného člena posádky našli mŕtveho a ďalších desať je nezvestných po havárii zásobovacej lode v oblasti Atlantického oceánu, ktorú zasiahol hurikán. Oznámil to v pondelok francúzsky prevádzkovateľ plavidla, ktorého údaje prevzala tlačová agentúra AFP.

Loď Bourbon Rhode sa plavila pod vlajkou Luxemburska a jej 14-člennú posádku tvorili prevažne Ukrajinci. Prevádzkovateľom bola francúzska námorno-logistická spoločnosť Bourbon, zabezpečujúca služby pre ropné plošiny.

Grécko chce po požiari v tábore vrátiť do Turecka 10.000 migrantov

Plavidlo sa dostalo koncom minulého týždňa do oblasti zasiahnutej hurikánom Lorenzo a následne sa potvrdili správy o jeho potopení. V oceáne sa rozbehla rozsiahla pátracia operácia, na čo sa podarilo ešte v sobotu vyzdvihnúť troch členov posádky, ktorí použili záchranný čln.

Spoločnosť Bourbon uviedla, že zasahujúce zložky tiež našli bezvládne telo jedného z námorníkov, zatiaľ čo pátranie po ďalších nezvestných pokračuje.

Loď sa potopila približne 1200 námorných míľ od francúzskeho ostrova Martinik v Karibiku, blízko tzv. oka hurikánu Lorenzo, zaradeného do druhej najvyššej z piatich možných kategórií. Podľa citovaného vyjadrenia pátranie prebieha „za výrazného nasadenia námorných a leteckých prostriedkov francúzskymi a americkými orgánmi“.

Iránske revolučné gardy: Zničenie Izraela sa stalo „dosiahnuteľným cieľom“

Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že v dôsledku potopenia lode Bourbon Rhode je nezvestných „približne desať“ občanov Ukrajiny. „Pátracia operácia pokračuje,“ potvrdil agentúre AFP predstaviteľ ministerstva Vasyľ Kyrylyč.

Môže vás zaujímať

Nikaragujský prezident Ortega plánuje reformu trestného zákonníka, súperom hrozí doživotím