Jednou vetou

Zatkli domnelého člena ‚Ndranghety, ktorý sa roky ukrýval v Kanade

Ilustračné foto

TASR/AP

Talianska polícia zatkla domnelého popredného člena kalábrijskej zločineckej organizácie 'Ndrangheta, ktorý sa viac ako sedem rokov skrýval v Kanade. S odvolaním sa na vyhlásenie talianskej polície o tom informovala agentúra DPA.

Tita Figliomeniho (49) zadržali na letisku Fiumicino v talianskej metropole Rím, kam priletel z kanadského Toronta, kde žil od roku 2010 pod falošnou identitou. Do Kanady utiekol zhruba tri mesiace pred tým, než naňho talianska prokuratúra vydala zatykač v súvislosti s podozrením z jeho členstva v mafii.

Figliomeniho zadržali 10. marca v Toronte za porušenie imigračného zákona. Následne nariadili jeho vrátenie do vlasti.

Tento muž je podľa talianskej polície „jedným z vedúcich členov“ zločineckej skupiny spájanej s Commissovcami, jedným z najmocnejších klanov ‚Ndranghety.

Kalábrijská ‚Ndrangheta patrí spolu so sicílskou Cosa Nostrou a neapolskou Camorrou k najdôležitejším organizovaným zločineckým skupinám v Taliansku a vybudovala si základne i v zahraničí, okrem iného pôsobí v Nemecku či USA. Podľa talianskych úradov je ‚Ndrangheta momentálne najsilnejšou mafiou na svete, pričom v pašovaní kokaínu do Európy predstihla aj Cosa Nostru.

Môže vás zaujímať

Juan Carlos I. sa údajne zdržiava v Dominikánskej republike