Jednou vetou

Zbabelý čin: Ruský vojak zastrelil troch kolegov a ušiel

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Ruský vojak zastrelil troch svojich kolegov a z miesta činu ušiel, informovala agentúra RIA Novosti s odvolaním sa na ministerstvo obrany.

K incidentu došlo počas nočných strelieb na strelnici pri meste Belogorsk v Amurskej oblasti na Ďalekom východe. Jednou z obetí je dôstojník. Zranenia utrpeli i dvaja vojaci.

Útočník spustil paľbu zo samopalu na kolegov, ktorí čakali na vstup na strelnicu. Z miesta činu utiekol aj so zbraňou a niekoľkými zásobníkmi. Vojaci po ňom začali pátrať.

Podľa ministerstva obrany vyšetrovatelia pracujú so všetkými verziami príčin incidentu – mohlo ísť napríklad o nervové zrútenie vojaka. Belogorské úrady zverejnili aj jeho meno; ide o 23-ročného desiatnika Hasana Abdulachadova z Dagestanu, vodiča-elektrikára rádiokomunikačnej stanice.

Vyšetrovatelia začali trestné stíhanie za vraždu. Ruský minister obrany Sergej Šojgu vyslal na miesto vedenú náčelníkom hlavného štábu pozemných síl. Gubernátor Amurskej oblasti Alexandr Kozlov nariadil posilniť v Belogorsku ochranu škôl, kotolní, nemocnice a administratívnych budov, aby nedošlo k rukojemníckej situácii.

 

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia