Jednou vetou

Zelenskyj a Porošenko sa plánujú stretnúť 12. apríla s Macronom

Volodymyr Zelenskyj a Petro Porošenko

foto: TASR/AP, koláž: hlavne.sk

Ukrajinskí prezidentskí kandidáti Volodymyr Zelenskyj a Petro Porošenko, súčasná hlava štátu, sa plánujú stretnúť 12. apríla v Paríži s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. Oznámil to v stredu šéf Porošenkovej kampane Oleh Medvedev.

„Viem, že Zelenskyj bude v piatok (12. apríla) pravdepodobne v Paríži a bude mať stretnutie s Macronom. Petro Porošenko by mal byť v ten istý deň v Paríži a tiež by sa mal stretnúť s Macronom,“ povedal Medvedev, ktorého citovala agentúra Ukrinform.

Ukrajinský prezidentský kandidát Zelenskyj: Začína sa život bez korupcie

Podľa Medvedeva francúzska strana koordinovala s ukrajinskou otázku stretnutia medzi Macronom a Zelenským prostredníctvom diplomatických kanálov.

V tejto súvislosti Medvedev poznamenal, že podľa Porošenka by bolo užitočné, keby Zelenskyj „opustil sféru šoubiznisu a ponoril sa trocha do sveta skutočnej politiky vrátane medzinárodnej a začal získavať nejaké skúsenosti“.

Medvedev dodal, že Porošenko plánuje 12. apríla navštíviť aj Nemecko a viesť rozhovory s kancelárkou Angelou Merkelovou.

V prvom kole prezidentských volieb, ktoré sa konalo 31. marca, ani jeden z 39 kandidátov nezískal podporu viac ako polovice zúčastnených voličov.

Za tri mesiace minul Porošenko na svoju kampaň vyše 13 miliónov eur

Dvaja najúspešnejší kandidáti — Zelenskyj (získal 30,24 percenta hlasov) a Porošenko (15,95 percenta hlasov) — sa tak stretnú 21. apríla v druhom kole.

Môže vás zaujímať

Špiónsky škandál: Vyhostenie diplomatov zo SR, Moskva údajne chystá reakciu