Jednou vetou

Zemetrasenie v Taliansku: Záchranári našli ďalšie telo, pátrajú po deťoch (aktualizované)

Taliansky ostrov Ischia zasiahlo silné zemetrasenie.

Foto: TASR/AP

Dvaja ľudia prišli o život a siedmi ďalší sú nezvestní po tom, ako taliansky dovolenkový ostrov Ischia postihlo v pondelok neskoro večer zemetrasenie s magnitúdou 4. Najmenej 20 ľudí utrpelo zranenia.

Záchranári na talianskom ostrove Ischia potvrdili druhú obeť. Telo ženy vytiahli z ruín domu v oblasti mestečka Casamicciola. V troskách domu stále pátrajú po troch deťoch vo veku 17 mesiacov a štyri a šesť rokov, informovala agentúra DPA.

Podľa agentúry Reuters utrpelo zranenia približne 25 ľudí.

Giovanni Vittozzi z civilnej ochrany informoval televíziu Sky TG24, že v mestečku Casamicciola sa zrútilo niekoľko budov. Podľa neho zahynula jedna žena s siedmi sú nezvestní. Talianske médiá, ktoré ukazovali fotografie trosiek spadnutých budov, uvádzali, že turisti a obyvatelia vybiehali v panike na ulicu.

Jednu nemocnicu na ostrove museli evakuovať, s výnimkou pacientov pripojených na dýchacie prístroje.

Agentúra AP dodáva, že údaje o sile zemetrasenia sa rôznia. Taliansky vulkanologický ústav najprv stanovil magnitúdu na 3,6, potom sa opravil na 4, americká geologická služba určila magnitúdu 4,3 a Európske stredomorské seizmologické centrum až 4,5. Všetky tieto inštitúty uviedli, že epicentrum zemetrasenia bolo v blízkosti ostrova v hĺbke 10 kilometrov.

Môže vás zaujímať

Moslimská skupina má po Johnsonovom víťazstve obavy z islamofóbie