Jednou vetou

Ženu podozrivú zo založenia požiaru v bytovom dome v Paríži predbežne obvinili

Ilustračné foto

Foto: TASR

Parížska prokuratúra vzniesla predbežné obvinenie voči osobe podozrivej z úmyselného založenia nedávneho požiaru v bytovom dome v Paríži a nariadila jej vzatie do väzby. Informovala o tom v sobotu agentúra Reuters.

Obvinená žena, identifikovaná ako Essia B., bola za posledných desať rokov 13-krát hospitalizovaná na psychiatrii. Žila na druhom poschodí bytového domu, kde vypukol požiar, ktorý si vyžiadal desať obetí na životoch a 96 zranených.

Ako v stredu tento týždeň spresnil parížsky prokurátor Rémy Heitz, ženu zadržali v blízkosti dejiska požiaru. V čase zadržania bola v silne podnapitom stave. Po zadržaní nebola schopná výsluchu, ale neskôr sa podrobila sérii psychiatrických vyšetrení. Pri neskoršom výsluchu svoju vinu odmietla.

Ukrajinské sily zabili štyroch proruských separatistov

Problémy s políciou mala táto 40-ročná žena aj v roku 2016 – v jednom prípade šlo o páchanie násilia, v druhom o krádež po predchádzajúcom podpálení šiat v obchode. Oba prípady polícia odložila vzhľadom na psychický stav páchateľky.

Požiar v osempodlažnom bytovom dome na ulici Rue Erlanger vypukol v utorok okolo 01.00 h v bloku. Niektorí obyvatelia utiekli pred dymom a plameňmi na strechy susedných domov, odkiaľ ich hasiči zachraňovali pomocou rebríkov. Zasahujúce zložky preventívne evakuovali aj dve priľahlé budovy.

Môže vás zaujímať

Britskí vedci otestujú vakcínu proti koronavírusu na stovkách ľudí