Jednou vetou

Žeriav sa počas víchrice zrútil na budovu v Dallase a zabil jednu ženu

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Jeden človek zahynul a najmenej šiesti utrpeli v americkom meste Dallas zranenia, keď tam v nedeľu počas víchrice spadol stavebný žeriav na obytnú budovu. Oznámili to miestni hasiči, informuje agentúra AP.

Hovorca dallaského hasičského a záchranného zboru Jason Evans novinárom povedal, že obeťou je žena z obytného domu Elan City Lights v centre mesta. Pri páde žeriava vznikla v päťposchodovej budove veľká diera, poškodených bolo zjavne viacero bytov.

Zo zranených boli dvaja v kritickom stave, traja utrpeli vážne a jeden menej vážne poranenia, uviedol Evans. Hovorca dodal, že je zatiaľ priskoro hovoriť, či môžu byť aj ďalší zranení alebo zabití.

Pri reťazovej nehode v Poľsku na diaľnici zahynulo 6 ľudí

Škody vznikli podľa televíznych záberov tiež na susednom krytom parkovisku a viacerých vozidlách v ňom. V oblasti Dallasu v americkom štáte Texas platila v nedeľu popoludní miestneho času výstraha pred silnou búrkou, pri ktorej vietor mohol prekročiť rýchlosť 112 kilometrov za hodinu.

Na letisku Dallas Love Field poškodili nárazy vetra dvere hangáru a časť strechy obslužnej budovy leteckej spoločnosti Southwest Airlines, informovala stanica WFAA-TV. Podľa televízie CBS silný vietor na severe Texasu vyvracal stromy. Z regiónu hlásili aj výpadky elektriny vzhľadom na poškodené vedenie.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia