Zmeny vo francúzskej vláde budú známe až po Macronovom návrate z Arménska

Emmanuel Macron

foto: TASR/AP

Francúzsky prezidentský palác v stredu oznámil, že zmeny vo vládnom kabinete sa uskutočnia až po návrate prezidenta Emmanuela Macrona z návštevy v Arménsku.

Oznámenie zmien vo francúzskej vláde sa očakávalo práve v stredu, keď malo dôjsť k vymenovaniu nového ministra vnútra namiesto Gérarda Colomba, ktorý sa tejto funkcie vzdal minulý týždeň. Podľa agentúry AP Macron má v pláne využiť túto príležitosť aj na ďalšie zmeny v rámci svojej vlády.

Francúzsko čelí žalobe na ICC ohľadom jadrových testov v Polynézii

Elyzejský palác v stredu deklaroval, že Macron chce k týmto zmenám pristúpiť po zrelej úvahe, bez náhlenia a s odbornosťou. Chce tiež viesť konzultácie s úradom pre transparentnosť vo verejných funkciách (HATPV).

Obvyklé stredajšie zasadnutie francúzskej vlády sa uskutoční v aktuálnej zostave ministrov, dodal denník Le Figaro na svojom webe. Povinnosti súvisiace s výkonom funkcie ministra vnútra momentálne zastáva premiér Édouard Philippe.

Macron bude od stredy do piatku na návšteve Arménska, kde sa zúčastní na XVII. summite Medzinárodnej organizácie Frankofónie (OIF), ktorého dejiskom je Jerevan.

Môže vás zaujímať

Voľby do EP sa v nedeľu konajú v 21 členských štátoch EÚ