Zomrela tínedžerka, ktorú postrelil spolužiak na strednej škole v Marylande

Federálni agenti na mieste streľby na strednej škole v meste Great Mills v americkom štáte Maryland 20. marca 2018

foto: TASR/AP

Tínedžerka, ktorú postrelil spolužiak, keď na strednej škole v meste Great Mills v americkom štáte Maryland spustil v utorok paľbu, podľahla zraneniam. Informovali o tom v piatok úrady.

Úrad šerifa okresu St. Mary’s County oznámil, že Jaelynn Willeyová zomrela vo štvrtok o 23.34 h miestneho času. V ten večer už skôr jej rodina uviedla, že ju nechajú odpojiť od prístrojov na podporu života v Zdravotníckom centre princa Georgea na Marylandskej univerzite. Melissa Willeyová povedala vo štvrtok večer novinárom, že jej dcéra je mozgovo mŕtva a už „v nej nezostal žiadny život“.

Matka, s bábätkom v náručí, vyhlásila: „V utorok… sa naše životy úplne a navždy zmenili. Mojej dcére ublížil chlapec, ktorý ju postrelil do hlavy a vzal nám z našich životov všetko.“ Tínedžerku postrelil v utorok na strednej škole v Great Mills 17-ročný Austin Rollins. K streľbe došlo krátko pred začiatkom utorkového vyučovania.

Rollins po streľbe na Willeyovú zahynul. Ochrankár školy prišiel na miesto incidentu do minúty a vystrelil na Rollinsa náboj. Avšak stále nie je jasné, či Rollinsa zabila guľka ochrankára, alebo si sám vzal život. Rollins a dievča mali spolu vzťah, ktorý sa nedávno skončil, informoval úrad šerifa okresu St. Mary’s County.

Mesiac po tragédii v Parklande

„Všetko naznačuje, že streľba nebola náhodným násilným činom,“ napísala polícia vo vyhlásení, z ktorého citovala agentúra AP. Willeyová bola po streľbe v nemocnici v kritickom stave. Na internete sa rozbehla finančná zbierka pre rodinu a vyzbieralo sa vyše 77.000 dolárov.

Jaelynn bola jednou z deviatich súrodencov a členkou plaveckého tímu, povedala jej matka. Štrnásťročného chlapca, ktorého páchateľ počas incidentu postrelil do stehna, prepustili v stredu z nemocnice. Jeho matka Kimberly Dennisová vo štvrtok v e-maile napísala agentúre AP, že jej rodina je „nekonečne vďačná“, že Desmond Barnes je „živý, darí sa mu dobre a psychicky sa drží“.

Streľba nastala len čosi vyše mesiaca po tragédii na Strednej škole Marjory Stonemanovej-Douglasovej v Parklande na Floride, kde páchateľ zastrelil 17 ľudí.

Môže vás zaujímať

Juncker potláčal slzy pri lúčení po takmer 150 summitoch EÚ