Jednou vetou

Zosuv bahna si vyžiadal 33 ľudských životov v Kolumbii

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Tridsaťtri mŕtvych je konečný počet obetí zosuvu bahna, ktoré zavalilo domy na juhozápade Kolumbie. Informovali o tom vo štvrtok miestne úrady. Píše o tom agentúra AFP.

 Po piatich dňoch prekopávania sa bahnom záchranári objavili posledné telo spomedzi nezvestných osôb. Museli odstrániť tony bahna, aby našli telá 28 dospelých a piatich detí pochovaných pod týmto zosuvom v obci Rosas v departmáne Cauca.

Išlo o najhoršie tohtoročné nešťastie počas obdobia dažďa v Kolumbii, ktoré sa začalo v polovici marca. Zosuvy bahna sú v  krajine počas dažďovej sezóny častým javom.

Si Ťin-pching: Nová hodvábna cesta musí byť transparentná a finančne udržateľná

Gerardo Torrés (50) stratil pri tragédii 13 členov svojej rodiny. „Pochovávam svoju rodinu…Musím sa poďakovať komunite v Rosase, pretože naozaj každý mi pomáhal nájsť rodinu,“ povedal pre agentúru AFP. „Inak by som tam bol s lopatou sám.“

Zosuv bahna zablokoval dôležitú cestu spájajúcu Kolumbiu so susedným Ekvádorom. Došlo k nemu v nedeľu skoro ráno, pričom zavalilo osem domov v značne rizikovej oblasti, kde podľa úradov platil príkaz na evakuáciu.

Môže vás zaujímať

Po štyroch mesiacoch otvárajú múzeum Louvre