Jednou vetou

Zrevidovali počet obetí útoku v Štrasburgu, 2 mŕtvi a 14 zranených

Záchranné zložky zasahujú po útoku na vianočnom trhu vo francúzskom meste Štrasburg 11. decembra 2018

foto: TASR/AP

Policajná prefektúra v Štrasburgu v stredu dopoludnia zrevidovala bilanciu obetí útoku v blízkosti vianočných trhov v historickej časti mesta. Vyplýva z nej, že o život prišli dvaja ľudia a zranenia ich utrpelo 14.

Informoval o tom spravodajský portál LCI s tým, že ide o predbežnú bilanciu. Portál LCI dodal, že zranenia deviatich ľudí hodnotia lekári ako vážne. Zvyšných päť osôb utrpelo ľahšie zranenia.

Identifikovaná bola zatiaľ len jedna obeť – ide o 45-ročného turistu z Thajska. Do Štrasburgu pricestoval spolu s manželkou len niekoľko hodín pred útokom, ku ktorému došlo krátko pred 20.00 h SEČ.

Vianočné trhy v Štrasburgu zostanú zatvorené, radnica vyhlásila deň smútku

Páchateľ útoku je stále na úteku. Podľa spravodajského portálu RTL polícia pozná trasu, po ktorej páchateľ unikal z mesta. Posledným svedkom jeho pohybu je taxikár, ktorý ho pod hrozbou použitia násilia odviezol na okraj štvrte Neudorf ležiacej v južnej časti Štrasburgu.

Na zásah proti páchateľovi je pripravené aj elitné komando RAID. Nad mestom patrolujú policajné vrtuľníky. Posilnená je aj kontrola na francúzskych hraniciach. Štátny tajomník francúzskeho ministerstva vnútra Laurent Nuňez podľa portálu LCI nevylúčil, že páchateľ útoku je už mimo územia Francúzska.

Po útočníkovi zo Štrasburgu pátra niekoľko stoviek príslušníkov bezpečnostných zložiek.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia