Zrútenie dvoch budov v Indii si vyžiadalo 9 obetí

Ilustračné foto

zdroj: TASR

Indickí záchranári našli pri odstraňovaní sutín telá deviatich ľudí, ktorí neprežili pád dvoch niekoľkopodlažných budov východne od indickej metropoly Naí Dillí. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP s odvolaním sa na miestneho predstaviteľa Národných síl pre zásah pri katastrofách.

Šesťpodlažná budova, ktorá bola vo výstavbe, sa zrútila v utorok večer na vedľajší štvorpodlažný bytový dom, ktorý sa následne tiež zrútil. Pád budov nikto neprežil.

Vyše 100 záchranárov pomocou žeriavov, kladív a reťazových píl odstraňovalo sutiny v dedine Šahberí, asi 40 kilometrov východne od Naí Dillí.

Záchranári by mali ukončiť pátranie vo štvrtok večer, uviedol hovorca Národných síl pre zásah pri katastrofách.

Briti sú presvedčení, že útok na Skripaľa a jeho dcéru majú na svedomí Rusi

Polícia v súvislosti s prípadom zatkla majiteľa budovy, ktorá bola vo výstavbe, a jeho dvoch spolupracovníkov. Budú čeliť obvineniam zo zabitia z nedbalosti, informovala indická tlačová agentúra PTI. Príčina pádu budovy je predmetom vyšetrovania.

Pády budov v Indii sú pomerne bežné, píše AP a dodáva, že stavbári sa často snažia ušetriť peniaze tým, že používajú neštandardné materiály, a tiež stavajú viacposchodové budovy bez náležitého odborného dozoru.

Môže vás zaujímať

Mogheriniová kritizuje odklad prístupových rokovaní s Albánskom a S. Macedónskom