Jednou vetou

Zrútenie stíhačky v Poľsku zapríčinilo smrť pilota

Ilustračná foto.
Ilustračné foto

Foto: TASR

V Poľsku došlo k nešťastiu, ktoré zapríčinilo smrť pilota dnes v skorých ranných hodinách. Pilot, ktorý sa síce stihol katapultovať, nešťastie neprežil. Príčina havárie sa vyšetruje.

Bojová stíhačka poľských vzdušných síl sa zrútila v noci na piatok pri meste Paslek v severnom Poľsku. Pilot lietadla typu MiG-29 sa síce stihol katapultovať, ale pri vraku lietadla ho našli mŕtveho.

K incidentu došlo o 1.57 h, približne 50 kilometrov východne od príslušnej leteckej základne, informovala agentúra PAP s odvolaním sa na poľské ministerstvo obrany. Príčina havárie nebola bezprostredne známa a vyšetruje sa.

Na Ukrajine došlo k explózii počas vojenského cvičenia. Zahynuli 3 vojaci

Stíhačka patrila 22. taktickej základni v meste Malbork. Pilot mal nalietaných vyše 800 hodín vrátane 600 hodín na danom type tejto stíhačky ruskej výroby a zúčastnil sa na mnohých domácich i medzinárodných cvičeniach.

Poľské vzdušné sily disponujú 31 kusmi MiGov-29, z ktorých niektoré zaradili do služby v roku 1989, dopĺňa agentúra IAR. Šéf rezortu obrany a vrchný veliteľ ozbrojených síl vystúpia neskôr ohľadom prípadu na tlačovej konferencii.

Môže vás zaujímať

Republikáni chcú v Senáte urýchliť proces impeachmentu voči Trumpovi