Jednou vetou

Zurabišviliová čelí podľa vlastných slov hrozbám fyzickej likvidácie

Salome Zurabišviliová

zdroj: Reuters

Víťazka prvého kola gruzínskych prezidentských volieb, nezávislá kandidátka Salome Zurabišviliová, ktorú podporuje strana Gruzínsky sen - demokratické Gruzínsko, informovala v pondelok na tlačovej konferencii, že v uplynulých troch dňoch dostala ona i jej deti hrozby v písomnej i zvukovej podobe.

Podľa jej slov sa páchateľov vyhrážajúcich sa fyzickou likvidáciou podarilo identifikovať. Ide vraj o niekdajších dôstojníkov ozbrojených síl blízkych strane bývalého prezidenta Michaila Saakašviliho a podporujúcich jej konkurenta v druhom kole, kandidáta bývalej vládnucej strany Zjednotené národné hnutie Grigola Vašadzeho. Ich cieľom je podľa slov Zurabišviliovej destabilizácia krajiny, informovali tlačové agentúry MTI a EFE.

Raketa vystrelená z Gazy zasiahla autobus

Práve zo súboja oboch menovaných kandidátov sa v novembri rozhodne o budúcnom najvyššom gruzínskom predstaviteľovi. V prvom kole prezidentských volieb v Gruzínsku podporilo 28. októbra bývalú ministerku zahraničných vecí Zurabišviliovú 38,6 percenta oprávnených voličov, Vašadze získal 37,7 percenta hlasov.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia