Výber rýchlovarnej kanvice sa môže zdať na prvý pohľad jednoduchý. Tieto vlastnosti majú tie najlepšie rýchlovarné kanvice, ktoré na trhu môžete dostať.

Výber kuchynských spotrebičov sa na prvý pohľad môže zdať veľmi jednoduchá záležitosť. Najmä, ak sa jedná o bežné spotrebiče ako sú napríklad hriankovače, rýchlovarné kanvice či plnoautomatické kávovary. Avšak zdanie klame.

...

Na prvý pohľad sa môžu tieto spotrebiče zdať naozaj jednoduché. Moderná doba však prináša inovatívne riešenia, zaujímavé dizajnové prevedenia a hlavne množstvo doplnkových funkcií, ktoré aj z obyčajných produktov robia jedinečné spotrebiče.

Medzi týchto výrobcov patrí aj De’Longhi, ktorý je známy najmä svojimi kávovarmi, avšak v ich portfóliu produktov nájdete práve aj spomínané hriankovače a rýchlovarné kanvice. Produkty tejto značky sa pýšia nielen kvalitnými materiálmi, ktoré sú pri výrobe použité, ale aj rôznymi dizajnovými kolekciami. Či už máte radi retro prvky, vintage, moderný štýl alebo ten industriálny, jednotlivé kolekcie spotrebičov De’Longhi upútajú každého.

Pri spotrebičoch sa však nejedná len o krásu ale aj funkčnosť. Pozrite sa na to, podľa akých parametrov by ste si mali vybrať rýchlovarné kanvice.

Rady, podľa ktorých si vybrať rýchlovarnú kanvicu

Výber rýchlovarnej kanvice môže byť rovnako náročný ako výber akéhokoľvek iného spotrebiča. Pozrite sa niekoľko parametrov, na ktoré si treba dať pozor a značne vám pri výbere pomôžu.

Objem

V prvom rade by ste si mali uvedomiť, čo od kanvice očakávate. Budete ju používať ako náhradu za kávovary alebo plánujete pripravovať čaje a horúce limonády pre celú rodinu? Od toho závisí objem kanvice, po ktorom by ste mali siahnuť.

Pokiaľ ju plánujete využívať vo veľkom, siahnite radšej po väčšom spotrebiči. Dokážete v ňom uvariť aj niekoľko litrov na jedenkrát. V prípade, že naozaj plánujete kanvicu využívať sporadicky a na malé nápoje, postačí vám menšia, ktorá zaberie oveľa menej miesta.

Materiál

Materiál je veľmi dôležitý. Vďaka kvalitným materiálom vydrží kanvica niekoľko rokov bez problémov. Pokiaľ siahnete po lacnej kanvici, nemôžete očakávať, že vám bude slúžiť roky a bez problémov.

Kvalita použitých materiálov je dôležitá aj pri výhrevnej špirále, ktorá zohrieva vodu. Čím kvalitnejšia špirála, tým lepšie. Pri výhrevnej špirále sa zamyslite aj nad jej umiestnením. Ak siahnete po špirále, ktorá je krytá, musíte počítať s tým, že voda sa vám v kanvici zohreje pomalšie, avšak vyhnete sa tak nadbytočným usadeninám vodného kameňa okolo nej.

Príkon

Príkon patrí medzi veľmi dôležité parametre. Čím väčší príkon kanvica má, tým rýchlejšie sa vám zohreje voda.

To znamená, že ak si plánujete kúpiť objemnú kanvicu, mali by ste myslieť na to, aby mala aj dostatočne veľký príkon. Pokiaľ by ste si zakúpili kanvicu s nízkym príkonom, na zovretie vody by ste čakali aj niekoľko minút.

Funkcie

Moderné rýchlovarné kanvice dokážu zovrieť vodu na niekoľko spôsobov. Zelený čaj vyžaduje menej horúcu vodu a podobne. Inteligentné kanvice si totižto dokážete nastaviť podľa toho, čo sa chystáte robiť.

Pred kúpou sa zamyslite nad tým, čo všetko od tohto spotrebiča očakávate. V prípade, že kanvicu využívate na každodennej báze a na niekoľko spôsobov, v tom prípade čím viac funkcií, tým lepšie.

Dizajn

Napriek tomu, že dizajn neovplyvní funkčnosť spotrebiču, mali by ste dbať aj na tento aspekt. Vo väčšine prípadov ostáva rýchlovarná kanvica vyložená na kuchynskej linke. Vyberte si takú, ktorá vám bude ladiť s vašim interiérom.

Výhodou je, že rýchlovarné kanvice De’Longhi zapadnú do každej domácnosti.

 

 

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť