Ján Šanta, špeciálny prokurátor SR? Spojitosť s L. Bašternákom?

Kontroverzný podnikateľ Ladislav Bašternák prenajíma svoje nehnuteľnosti rôznym osobnostiam politickej scény. Jedným z nich je aj Ján Šanta, prokurátor ÚŠP. Ako sa k bytu dostal?

...

Luxusný byt na Tupého ulici na bratislavskej Kolibe je útočiskom pre prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, Jána Šantu. Krásna poloha bytu s rozlohou 110 m² má vlastné ihrisko a dvor. Do monitorovaných priestorov bytovky sa nedostanete bez súhlasu majiteľa. Mediálne známy prokurátor sa podieľal na vyšetrovaní M. Kočnera v kauze zmenky.

Bytom na Tupého ulici sa netají, pretože do jeho vlastníctva padol do rúk kúpnou zmluvou od spoločnosti P., s tým, že o L. Bašternákovi ani netušil. Podľa jeho slov si na kúpu bytu vzal hypotekárny bankový úver a kombináciu financií za predaj bytu na východe Slovenska a našetrených peňazí manželky.

Keďže v rezorte prokuratúry pôsobí už od 91. roku, nemieni svoj post opustiť a chce sa naďalej venovať tejto činnosti. Je možné, že J. Šanta by mal po uplynutí funkčného obdobia Dušana Kováčika prevziať jeho miesto, ale nič nie je isté. Vyššie ciele, ako post sudcu Ústavného súdu ho však nelákajú.

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť