V roku 2022 nás čaká veľké zdražovanie energií. Pocítia to všetci. Domácnosti si priplatia od 3 do 14 eur mesačne.

Prudký nárast cien energií v tomto roku je skrátka všeobecný a celosvetový jav, ktorý trápi všetky ekonomiky a štáty na svete a je do značnej miery mimo dosahu vlád vrátane tej slovenskej. Všimnúť sme si ho mohli už na cenách za pohonné látky. Nárast cien sa týka všetkých energií vrátane elektrickej. 

...

Ako bude vyzerať zdražovanie elektriny pre domácnosti? 

Podľa ÚRSO si priemerná domácnosť v bytovom dome priplatí o 3 až 4 eurá mesačne. Domácnostiam, ktoré používajú elektrinu aj na vykurovanie a ohrev vody, môžu vzrásť náklady až o 14 eur mesačne. 

V porovnaní s rokom 2020 náklady na bežnú domácnosť žijúcu v bytovom dome vzrastú o cca jedno euro mesačne a pre domácnosť s elektrickým vykurovaním o cca 11 eur mesačne.

Presné čísla ÚRSO verejnosti oznámi po finálnom ukončení všetkých cenových konaní týkajúcich sa jednotlivých zložiek koncovej ceny elektriny pre domácnosti na rok 2022 do konca tohto roka.

Už teraz však vieme predpokladať, že nárast cien bude výrazný a ceny sa určite dostanú nad úroveň regulovaných cien v roku 2020.

Ako ušetriť na poplatkoch v roku 2022?

Môžete požiadať svojich dodávateľov o zľavu, určite budú v ponuke rôzne zvýhodnené balíčky energií. Ak budete chcieť ušetriť, možno budete s odberom energie musieť prejsť k inej spoločnosti, ktorá vám ponúkne úvodnú zľavu.

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť