Rušná premávka na cestách dneška znamená aj zvýšené riziko kolízie. Tá hrozí pri nečakanom strete s iný vozidlom, ale aj s nepozorným chodcom, cyklistom či zverou. Pri riešení škodových udalostí alebo miery zavinenia príde vhod mať dôkazy o skutočnom priebehu incidentu. Ak ste si nainštalovali kameru do auta, máte vyhraté. Kedy sa hodí mať kameru do auta a ako toto zariadenie pracuje? Odpovede na všetky otázky nájdete nižšie.

4k rozlíšenie

Čím väčšie rozlíšenie kamera do auta má, tým lepšie sú viditeľné jednotlivé detaily snímania. Rozpoznáte tváre účastníkov nehody alebo aj svedkov. Úplne najdôležitejšie ale je, že pri ozajstnom 4K rozlíšení budú všetky ŠPZ perfektne ostré, pri dokazovaní viny máte v rukách jasný tromf. 

...

Nočné videnie

Jazdíme nielen cez deň ale aj v noci. Nehody sa preto stávajú aj počas tmy a dobrá kamera musí vedieť pracovať aj teraz. Vyberte si kameru s nočným videním. Práve počas tmy je riziko kolízie oveľa väčšie. 

Gyroskop

Kameru nemusíte zakaždým manuálne zapínať v prípade, že má zabudovaný gyroskop. Ten sa v prípade otrasu automobilu postará o núdzové zapnutie nahrávania. Kamera s touto funkciou vám zabezpečí dôkazový materiál aj v prípade, že ju zabudnete zapnúť.

Šírka záberu 

Vyspelé senzory na kamere do auta zabezpečia dostatočne široké zábery. Kamera tak nesníma len priestor pred autom, ale tiež aj deje odohrávajúce sa po stranách. Vyberajte preto modely so šírkou záberu 140॰ alebo rovno 170 ॰.

Vnútorné úložisko

Nahrávané údaje sa musia niekde bezpečne uložiť, až potom môžu byť vhodne použité. Na to slúži vnútorné úložisko, ktoré sa dnes štandardne pohybuje v rozmedzí 64 /128 GB. Čím výkonnejší senzor kamera má a čím vyššie rozlíšenie pri snímaní využíva, tým viac miesta na uložené zábery potrebujete. 

GPS/Glonass

Ak má kamera pozičný satelitný systém, je možné ho využiť minimálne dvoma spôsobmi. Tým prvým sú presné údaje o mieste nehody spolu s ďalšími údajmi. GPS systém dosahuje vysokú presnosť pri určovaní polohy na niekoľko cm. Pri nehode výborne poslúži údaj o rýchlosti auta. Nikto vás preto nemôže obviniť z nedodržania predpísanej rýchlosti. Druhou výhodou je sledovanie všetkých parametrov jazdy v reálnom čase, ktoré využijú majitelia firemných áut alebo autoškoly. 

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť