Povinné zmluvné poistenie auta je nevyhnutnosťou pre každého vodiča, no jeho cena sa môže líšiť v závislosti od rôznych faktorov. Práve zohľadnenie všetkých dôležitých činiteľov často rozhoduje o tom, aké dobré krytie pre svoje vozidlo si vyberiete.

Nakoľko je ponuka viacerých poisťovní na trhu naozaj široká a ceny kolíšu, aby ste si hľadanie nielen finančne výhodnejšieho krytia pre svoje vozidlo uľahčili, máme pre vás dobré tipy a triky, ako zvládnuť celý proces s neobyčajnou gráciou.

...

Porovnajte si rôzne poisťovne

S využitím online nástrojov, ako je pohodlné PZP porovnanie, môžete rýchlo a jednoducho získať ponuky od rôznych poisťovní a porovnať ich ceny aj pokrytie v priebehu niekoľkých sekúnd. Je to jednoduchý a efektívny spôsob, ako získať výhodné povinné poistenie auta, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu, pretože na to máte k dispozícii špeciálnu kalkulačku.

Výhody on-line PZP kalkulačky

On-line PZP kalkulačka na výber vhodného poistenia disponuje viacerými výhodami, medzi ktoré patria:

  • Pohodlie: Výpočet PZP môžete spraviť z pohodlia domova alebo kdekoľvek s pripojením na internet.
  • Aktualizácie: S kalkulačkou PZP poistenia máte k dispozícii aktuálne sadzby, takže informácie o dostupných ponukách sú najlepšie na trhu.
  • Bezplatné služby: Od drobných zmien v poistnej zmluve až po pomoc pri poistných udalostiach, kalkulačka a jej autori vám pomôžu pri každom kroku.
  • Diskrétnosť: Vaše údaje sú v bezpečí. Kalkulačka spĺňa najvyššie štandardy zabezpečenia a zaručuje diskrétnosť všetkých vašich transakcií.

V prípade havárie je každá jedna sekunda dôležitá, nečakajte preto na poslednú chvíľu, prejdite na mojePZP.sk a zistite, ako jednoducho si tu môžete s pomocou kalkulačky maximalizovať svoje úspory a získať zároveň to najlepšie poistenie na trhu.

Zvážte zvýšenie spoluúčasti

Vyššia spoluúčasť môže znamenať nižšiu ročnú prémiu. Ak máte dostatočné finančné rezervy na krytie menších škôd, môžete preto pri výbere vhodného PZP poistenia zvážiť aj zvýšenie svojej spoluúčasti.

Využite zľavy, na ktoré máte nárok

Mnohé poisťovne vám ponúkajú aj zľavy za bezpečnú jazdu, dlhodobé poistenie, alebo kombinované poistenie viacerých vozidiel. Pýtať sa na tieto zľavy pri uzatváraní zvoleného krytia alebo pri jeho obnove má teda zmysel.

Minimalizujte rizikové faktory

Starajte sa o dobrý vodičský záznam, vyhnite sa častým porušeniam dopravných predpisov, a ak je to možné, parkujte svoje auto na chránenom mieste. Aj nižšie riziko znamená nižšiu cenu výsledného poistenia.

Uprednostnite nákup ekonomickejšieho vozidla

Vysoko výkonné a luxusné vozidlá môžu mať vyššie náklady na poistenie. Ak teda chcete ušetriť, myslite na to už pri kúpe konkrétneho vozidla, ktoré je známe nižšími nákladmi na PZP.

Zvážte zníženie pokrytia na starších vozidlách

Ak vlastníte staršie vozidlo, môžete zvážiť zníženie pokrytia z kolízneho poistenia na základné PZP. V dnešnej dobe sa predsa cení každé jedno ušetrené euro.

Pravidelne prehodnocujte svoje poistenie

Trh s poistením sa neustále mení. Nezabudnite preto prehodnotiť svoje poistenie každý rok a znova porovnať ponuky, aby ste sa uistili, že dostávate najlepšiu hodnotu za svoje peniaze. Spomínaný on-line nástroj vám to uľahčí.

Vzdelávajte sa

Mať informácie o aktuálnych novinkách a zmenách v oblasti PZP môže tiež znamenať pre vašu peňaženku výraznú úsporu.

Zníženie nákladov na PZP si možno na základe týchto tipov na prvý pohľad vyžaduje trochu úsilia a prieskumu, avšak za významné úspory v rodinnom alebo firemnom rozpočte vám predsa trocha úsilia určite stojí. Nehovoriac o tom, že výber vhodného poistenia auta si môžete s MojePZP.sk uľahčiť nielen z finančného, ale aj časového hľadiska.

Zdroj obrázkov:
1. Brian A Jackson/Shutterstock.com
2. Khongtham/Shutterstock.com

 

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť